Szablon XXL Ornament 17

Szablon XXL Ornament 17 Zobacz większe

5906725202086

35,50 zł brutto

Więcej informacji

Szablon malarski do kreatywnej dekoracji wnętrz, służy do wykonania oryginalnych wzorów na różnych powierzchniach. Jest prosty w zastosowaniu, a stwarza wiele możliwości dla dekoratorów wnętrz i nie tylko.

Wysokiej jakości, trwały, elastyczny, plastikowy szablon dekoracyjny przeznaczony do wielokrotnego użycia. Doskonale nadaje się do dekoracji wykonywanych na ścianach, meblach, na papierze, drewnie, tkaninie, szkle, ceramice oraz jako dodatek do techniki decoupage. Do wykonywania dekoracji zaleca się stosowanie farb do szablonów z serii Primacol® decorative, w wygodnych w użyciu tubkach z gąbkowym aplikatorem oraz past dekoracyjnych: Anticco / Inspiro

Instrukcje wykonania poszczególnych efektów znajdziesz na stronie producenta:

www.dekorujemydom.pl/produkty/efekty/

Dane techniczne:

 • Nazwa:Szablon XXL Ornament 17
 • Marka: Primacol Decorative®
 • Wygląd: elastyczny plastikowy arkusz
 • Mycie: woda z detergentem
 • Przeznaczenie: do wnętrz i na zewnątrz
 • Inne: szablon wielokrotnego użytku
 • Wymiary szablonu: 60 cm x 44 cm

Potrzebne narzędzia:

 • poziomnica,
 • papierowa taśma klejąca,
 • szablon,
 • farba lub pasta strukturalna
 • gąbka lub pędzelek

Przed zastosowaniem na głównej powierzchni należy przeprowadzić próbę na kawałku tektury. Zgodnie z techniką malarską prace należy rozpocząć od przygotowania powierzchni. Podłoże powinno być równe, oczyszczone, osuszone, wolne od kurzu i tłustych plam. Za pomocą poziomnicy wyznaczyć miejsce malowania. Następnie czysty szablon przyłożyć do ozdabianej powierzchni, tak by dobrze do niej przylegał. Przykleić za pomocą papierowej taśmy. Wlać na paletę trochę farby - farba powinna być dość gęsta i dobrze rozmieszana, lub zastosować farbę do szablonów z serii Primacol® decorative.

Dekorowanie:

Umoczyć pędzelek gąbkowy w farbie lub skorzystać z aplikatora, nadmiar farby odsączyć na kawałku papieru kuchennego i przystąpić do dekorowania powierzchni. Nakładać kolor lekko tamponując, ostrożnie, tak aby farba nie dostała się pod szablon, w razie potrzeby wytrzeć nadmiar farby papierem. Cieniowanie otrzymuje się poprzez nakładanie stopniowo kolejnych kolorów lub warstw farby, zaczynając od najjaśniejszego, natomiast stopniowanie koloru uzyskuje się poprzez nakładanie kolejnych warstw farby.

Szablon również może służyć do wykonywania płaskorzeźb przy użyciu past strukturalnych, np: Anticco, Inspiro - 1kg. Bardzo ciekawe efekty można uzyskać stosując łącznie z szablonami inne produkty systemu Primacol® decorative, np. farby o efektach metalu (werniksy), farby specjalne, np. Primacol Neon (świecąca w ciemności) itp. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia (około 60 min) i ostrożnie odkleić szablon. Następnie szablon i narzędzia dokładnie umyć wodą. Niektóre szablony posiadają specjalny znacznik, który umożliwi ich dopasowanie przy wielokrotnym nakładaniu farbą.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: Podłoże powinno być czyste, suche, odtłuszczone i stabilne. Brud, kurz, resztki farb klejowych oraz innych łuszczących się powłok należy usunąć. Ubytki tynku i nierówności powinny być uzupełnione odpowiednią szpachlówką np. Primacol® Akrylówka. Zagrzybione miejsca należy oczyścić i usunąć przyczynę powstawania grzyba. W celu oczyszczenia powierzchni można użyć środka do czyszczenia i ochrony ścian przed rozwojem grzybów i pleśni - Primacol® Anty-grzyb 2.

Świeże tynki i podłoża silnie chłonące wodę należy zagruntować.W celu umocnienia podłoża stosować środki gruntujące np. Primacol® Primagrunt. Należy pamiętać o tym, iż świeże tynki cementowo-wapienne mogą być malowane po 3-4 tygodniach sezonowania, gipsowe po 2 tygodniach, a tzw. „suche tynki” po wyschnięciu, przeszlifowaniu i odpyleniu. Jeżeli chcemy przemalować ciemny kolor ściany na jasny lub mamy świeże ściany GK zaleca się użyć jako podkładu SUPER GRUNTu lub Farby Gruntującej. Trudne do usunięcia plamy i zacieki po wodzie, sadzy, nikotynie, oleju i innych zaleca się pomalować przy życiu farby izolującej Primacol® Farba Plamy Zacieki. Przed rozpoczęciem prac należy zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą malowane: Tekturą budowlaną / Tekturą Falistą / Płachtą Budowlaną / Folią Malarską / Plandeką.